چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹| Wednesday, 08 April 2020
کد خبر: ۱۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار در ادامه گفت: مشکلات اطلاع رسانی در رسانه ها به صورت سازمان یافته نیست در برخی مواقع به صورت ناآگاهی، یا بحث تسویه حساب سیاسی بوده

بازتاب دنا:استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: حفظ سلامت مردم اولویت شرعی، اخلاقی و قانونی است و تمام تلاش ما بر این است که مبتلایان بهبود پیدا کنند.

 

به گزارش”بازتاب دنا”حسین کلانتری با بیان این که در این مکان جای قدرت نمایی نیست و باید همه تلاش کنیم با کمترین آسیب ها از این بیماری عبور کنیم، فرصت حاشیه نیست زیرا فرد مسوول فرصت خدمت به افراد و جامعه را صرف پاسخگویی به حواشی قرار می دهد، زمان کافی برای تسویه حساب ها وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه دو نوع غربالگری در استان داریم گفت: یکی در ورودی شهرهاست که اولین استان ها در زمینه غربالگری بودیم؛  غربالگری دوم کسانی که در حوزه بهداشت و درمان هستند که با تامین تجهیزات و باز شدن سامانه سلامت در رتبه ۵ غربالگری قرار گرفتیم
کلانتری تاکید کرد: اگر کسی مبتلا به کرونا باشد و مخفی کاری کند، بدون تعارف با او برخورد قانونی شود و در این زمینه هیچ تفاوتی بین افراد وجود ندارد.

وی بیان کرد: تحت هیچ شرایطی تعطیلی نداریم زیرا باید سلامت مردم حفظ شود.

استاندار در ادامه گفت: اگر بیان می شود در ایام تعطیلات سفر نرویم برای حفظ سلامت مردم است، قرنطینه یک اختیار ملی است و به معنی بستن راه های استان است؛ بیماران در خود استان هستند، اگر رستوران و هتل ها و اقامتگاه ها تعطیل است به این دلیل است کسانی که وارد این استان می شوند، اسکان داده نشود و اگر مردم موردی دیدند باید گزارش دهند.


وی افزود: واحدهایی که قصد فعالیت  دارند باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند یعنی ورودی مغازه ها حوزچه گندزدایی داشته باشد، توزیع مواد ضدعفونی و دستکش و همچنین گندزدایی محیط کار باید انجام شود.

کلانتری در ادامه گفت: سردار عظیمی فر با همه مشکلاتی که دارد ۱۰ هزار ماسک از مشهد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می دهد؛ منتخبان مردم استان در انتخابات یعنی روشنفکر، تاجگردون و موحد صحبت هایی داشتند که ممکن است تا ۷ میلیارد تومان کمک صورت گیرد.


وی در ادامه گفت: تولید الکل، ماسک و دستکش روی ریل است و توسط سپاه تامین می شود اما باید نظارت بر نظام توزیعی وجود داشته باشد.
کلانتری افزود: مکان هایی که در مرکز استان و همچنین شهرستان ها توسط سپاه برای مواقع بحرانی در نظر گرفته شده باید از امروز توسط علوم پزشکی تجهیز شود.
وی ادامه داد: نانوایی ها، خواربارفروشی ها و فروشگاه ها باید مورد بازدید قرار گیرد و کسانی که رعایت می کنند تشویق شوند و کسانی که رعایت نمی کنند برخورد قانونی کنید.

استاندار در ادامه گفت: مشکلات اطلاع رسانی در رسانه ها  به صورت سازمان یافته نیست در برخی مواقع به صورت ناآگاهی، یا بحث تسویه حساب سیاسی بوده که اکنون زمان آن نیست و برخی دغدغه مند هستند که باید مورد نظر قرار گیرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: