سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹| Tuesday, 11 August 2020
کد خبر: ۱۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی
گفت از مردم می خواهیم در صورت علامت‌دار شدن با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته و فقط در صورت لزوم و با راهنمایی کارشناسان به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

بازتاب دنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 7 مورد جدید مبتلا به کرونا در هفدهمین روز از فروردین ماه در استان شناسایی شده است که 4 نفر از شهرستان بویراحمد و 3 نفر از شهرستان باشت بوده است. این تعداد مبتلا از 192 نمونه آزمایش گرفته شده از بیماران به دست آمده است. 

به گزارش”بازتاب دنا”دکتر پرویز یزدانپناه عنوان کرد: از این تعداد مبتلایان جدید، 6 بیمار از خوشه های قبلی و یک بیمار از خوشه جدید شناسایی شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم حتی الامکان‌ در خانه بمانند و فقط جهت خریدهای ضروری  از خانه خارج شوند و با پرهیز از شرکت در دور همی ها و مهمانی ها  توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت از مردم می خواهیم در صورت علامت‌دار شدن با سامانه ۴۰۳۰ تماس  گرفته و فقط در صورت لزوم و با راهنمایی کارشناسان به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

دکتر یزدانپناه بیان کرد: باید جان همه انسان‌ها برایمان مهم باشد.پس با تردد های غیرضرور و حضور در مناطق روستایی و عشایری  جان کسی را به خطر نیندازیم.

وی اضافه کرد: تقاضامندیم مردم از هرگونه دید و بازدید در طول بیماری خودداری و انجام صله رحم و عیادت از بیماران را به دوره کامل بهبودی فرد موکول نمایند زیرا بیماران پس از بهبود تا مدتی می توانند ناقل باشند.

دکتر یزدانپناه در پایان گفت: از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه 4030 تماس حاصل نمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: