چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹| Wednesday, 05 August 2020
کد خبر: ۱۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
" محمد جواد ظریف "وزیر امور خارجه ایران و «محمد الحلبوسی» رییس پارلمان عراق امروز یکشنبه در بغداد دیدار و گفت وگو کردند.


ظریف و رییس پارلمان عراق دیدار کردند


بازتاب دنا:دو طرف در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، درباره آخرین تحولات منطقه ، جهان و اوضاع عراق بحث و گفت وگو کردند.
توسعه مناسبات پارلمانی ،  گسترش روابط روز افزون دو کشور در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری، انرژی و فرهنگی از دیگر موضوعات مورد گفت و گوی ریف و الجلوسی بوده است.
در این دیدار همچنین پیرامون قانون پارلمان عراق برای اخراج نیروهای خارجی از خاک این کشور  و ضرورت احترام به حاکمیت ملی عراق و عدم دخالت در امور همدیگر بحث و گفت وگو صورت گرفت.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این دیدار، با رییس جمهوری، نخست وزیر، وزیر امور خارجه، رییس شورای عالی قضایی، رییس الحشد الشعبی و تعدادی از رهبران سیاسی عراق در خصوص گسترش مناسبات و آخرین تحولات منطقه و جهان بحث و گفت وگو کرده بود.
محمد جواد ظریف در سفری یک روزه با هدف گسترش و تقویت مناسبات دو جانبه در راس یک هیات سیاسی امروز یکشنبه وارد بغداد شد و قرار است که در ادامه به اربیل سفر کرده و با مقامات اقلیم درباره مناسبات اقلیم و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کند.
ظریف به دعوت رسمی «نیچروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق راهی اربیل می شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: