سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹| Tuesday, 11 August 2020
کد خبر: ۱۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

بازتاب دنا:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2۱۵ بیمار کرونایی در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری و پنج نفر از آن ها با دستگاه تحت درمان هستند

.به گزارش"بازتاب دنا"پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی این استان تاکنون ۲ هزار و ۸۹ مورد گزارش شده است.

وی افزود: در میان شهرستان های مختلف استان، بویراحمد با شیب بسیار تندی به سمت قرمز شدن (وضعیت) پیش روی می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کرونا با علائم بالینی متفاوتی در بدن هر فرد ظاهر می شود، بنابراین داشتن یا کم بودن علائم این بیماری در برخی از افراد نشانگر کم خطری بیماری محسوب نمی شود.

یزدان پناه ابراز داشت: با توجه به سیر صعودی بیماری در کشور و استان، همه افراد ملزم به استفاده از ماسک و وسایل حفاظتی به خصوص در مکان های عمومی هستند.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که استفاده از ماسک به تنهایی کافی نیست و باید سایر اقدامات اساسی همچون رعایت بهداشت دست ها و رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات غیرضروری انجام شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با ورود استان به پیک بیماری، بدون تردید نیاز بیماران به بستری و خدمات ویژه آی سی یو نیز افزایش خواهد داشت.

یزدان پناه گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از سفرهای غیر ضرور و سایر پروتکل های بهداشتی در حال حاضر تنها راه کنترل این بیماری و پیشگیری از شیوع بیشتر آن است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: