سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹| Tuesday, 11 August 2020
کد خبر: ۱۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
ما مخالف عروسی نیستیم بلکه مخالف تجمع هستیم با کسانی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند برخورد می شود چرا باید لشکر لشکر آدم به مراسم ترحیم بیایند
بازتاب دنا:استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سرعت شیوع کرونا ویروس در این استان ابراز نگرانی کرده است.


 به گزارش”بازتاب دنا” حسین کلانتری در نشست ستاد مقابله با کرونا گفت: نیاز است که مطب ها پروتکل ها را بیشتر رعایت کنند افرادی که رعایت می کنند تشویق شوند و آنهایی که رعایت نمی کنند باید برخورد شود .

وی گفت: موضوع نگران کننده در بویراحمد سرعت روند افزایشی است اگر با این سرعت جلو بورد کار سخت می شود.

استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز تأسف از وضعیتی که برای کسبه بوجود آمده است افزود: شرمنده تالاردارها و پاساژ ها هستیم می خواهیم مردم  سلامت باشند دستگاه قضایی ما اگر تا ۲ شب در خیابان است برای حفظ سلامت مردم است. 

 کلانتری ادامه داد: مجبور هستیم از امروز یک ایستگاه غربالگری قوی با امکانات قوی و کنترل ورود خودروهای با پلاک غیر بومی انجام شود از امروز به مدت یک هفته انجام شود خدمت افراد حفظ شود اما کنترل نیز جدی شود.

وی تاکید کرد: به همکاری همه ائمه جمعه و تریبون دارها نیاز داریم رساته ها کمک کنند مهمترین مسله حیات انسان هاست .
 
کلانتری با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: با رعایت پروتکل ها باید انجام شود اصل مراسم هست اما در فضای باز باشد، عزاداری امام حسین رمز حیات ماست مجالس عزاداری ما باید الگو باشد همه موارد رعایت شود تلاش کنیم در استان الگوی کشور باشیم، چه اشکال دارد نذر ماسک داشته باشیم که هیچکس بدون ماسک وارد مجالس نشود.

وی در ادامه این نشست گفت: گچساران در وضعیت قرمز است اما زحمت هایی کشیده شده است از مردم گچساران تشکر می کنم در آنجا اگر کسی ماسک استفاده نکند زشت است فرهنگ خوبی در گچساران شکل گرفته است در هفته آینده شاهد بهتر شدن وضعیت این شهر خواهیم بود.

استاندار تاکید کرد: به دنبال اقدام مقابله ای نیستیم باید کار مشارکتی فرهنگی داشته باشیم این کار مقابله ای فقط در شرایط اضطرار است و راهی نمی ماند برخورد مقابله ای آخر خط است و خواست ما نیست مگر اینکه مجبور شویم چاره ای جز بستن مکانی مثل آبشار نداریم همه باغ و تالارها در آبشار باید بسته شود تبعیضی نباید باشد باید اعمال شود و در جلسه مصوب شده است.

کلانتری ادامه داد: تالارها این هفته کاملا تعطیل است ما نیز از وجود نشاط و شادی دیگران خوشحال می شویم اما شرایط مناسب نیست و باید کنترل شود عروسی در منزل بدتر است چون فضا هم بسته است.
وی اضافه کرد: در این شرایط کارت عروسی در حقیقت دعوت به کرونا است چه اصراری است که در این شرایط سخت مردم را جمع کنیم، این تجمعات نباید شکل بگیرد با چه بیانی بگوئیم این تجمعات نباید شکل بگیرد اکر شرایط را آرام کنیم کار تالارها هم شروع می شود.

استاندار تاکید کرد: ما مخالف عروسی نیستیم بلکه مخالف تجمع هستیم با کسانی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند برخورد می شود چرا باید لشکر لشکر آدم به مراسم ترحیم بیایند، ما دنبال برخورد نیستیم مجبورمان می کنند اما با عوامل به خطر انداختن جان مردم برخورد می کنیم با اراذل اوباشی که مقابله کنند برخورد می شود.

کلانتری ادامه داد: آرایشگاه ها و گیم نت هایی که بهداشت را رعایت نمیکنند تعطیل کنید هر کدام هم رعایت میکنند خودم کادو آنها را می دهم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: اکنون واکسن و داروی قطعی وجود ندارد، و تنها جایگزینی به نام ماسک، عدم حضور در تجمعات و رعایت بهداشت است، باید یاد بگیریم می توانیم با کرونا زندگی کنیم و تلفات نداشته باشیم .

استاندار در پایان گفت: رفتار بسیار متمدنی از گچساران دیدم اگر کسی ماسک ندارد شبیه این است کار زشتی انجام داده است خروجی همه اقدامات این است که برای حفظ سلامتی مردم تلاش کنیم.
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: