يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰| Sunday, 01 August 2021
کد خبر: ۲۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
در دیدار منتخبین شورای شهر لیکک اعلام شد :
جایگاه شورا جایگاه بزرگ و بالایی است چرا که نماینده مردم هستید . ارزش این جایگاه را حفظ کنید و در عمل نشان دهید که مردم در انتخاب شما اشتباه نکردند‌.
بازتاب دنا : منتخبین مردم در شورای شهر لیکک با امام جمعه شهرستان بهمئی دیدار و گفت و گو کردند . 

 به گزارش "بازتاب دنا " در این جلسه منتخبین مردم بر تعامل ، همفکری و همکاری هر چه بیشتر در کارها و امورات مربوطه بین خودشان و سایر نهادها برای کسب رضایت مردم و داشتن شهری پویا تاکید کردند . 

 علیداد رگبارمقدم در این دیدار گفت : از امام جمعه محترم بابت زحماتش از قبل انتخابات تا زمان رای گیری و بعد آن تقدیر و تشکر میکنم و بر این باورم که این دوره انتخابات سالمی برگزار شد و تنها اندک بی نظمی هایی به خاطر ازدحام و حضور پرشور مردم وجود داشت . اتفاقات جزئی هم پیش آمد که انتطار می رود امام جمعه محترم با درایت و مدیریت خود و همکاری سایر دستگاههای مربوطه برطرف نماید. مردم به تغییر رای دادند و ما محکوم به تغییر شرایط هستیم . 

 عباس مشیری دیگر عضو جدید شورای شهر هم با برشمردن نکاتی اظهار کرد : روند این انتخابات پروژه ای بود که 4 سال روی آن کار شد و هم حضوری و هم در فضای رسانه و هم امام جمعه محترم در خطبه ها کمک کردند و خرید و فروش رأی نهی شد و از همه تشکر می کنم. 

 مشیری افزود : هدف ایجاد تغییرات بود و در انتخابات هم اتفاقاتی افتاد که در نهایت برآیند آن اقناع مردم بود و مردم ترکیب افراد منتخب را قبول دارند . 

 مشیری با اشاره به اتفاقات پیش آمده در اعلام نتایج و برخی حواشی گفت : نتیجه انتخابات ریاست جمهوری معلوم و اعلام نهایی شد اما نتیجه انتخابات شورای شهر لیکک اعلام نشد و 3 روز در فرمانداری ماند و گزارش نشد و این مقداری بار روانی منفی در بین مردم ایجاد کرد . باید احترام شورا نگه داشته شود و افرادی که باعث شدند نتیجه انتخابات دیر اعلام شود باید با آنها برخورد شود. مهمترین ویژگی هر مسئولی تدبیر اوست و کاش با تدبیر عمل می شد. بدون اجازه صندوقی را بازشماری کردند که این تخلف است و اگر قرار بر بازشماری باشد باید همه صندوقها با حضور معتمدین شوراها بازشماری شوند وگرنه اینکه مثل 3 روز اخیر بروند داخل فرمانداری و بعد ترکیب شورا را تغییر دهند همه مخالف هستند.

 عبدالرضاشجاعی نسب دیگر منتخب مردم هم گفت : روال انتخابات در روز رای گیری پاک و مثبت بود اما شب انتخابات و در زمان اعلام نتایج این روند مثبت دچار خدشه شد و با افرادی که امکان قبولی داشتند برخورد شایسته ای نشد و شان آنها حفظ نشد. 
 شجاعی نسب ادامه داد : نتایجی غیر رسمی اعلام و عده ای جشن گرفتند و به شادی پرداختند و قبل از اینکه اعلام رسمی شود تثبیت شد که این باعث تردید و دو دلی شد . چه اتفاقاتی داخل فرمانداری می افتد که مثلا آرای من از نفر دوم به چهارم می رسد ؟ ما مخالف تغییر هستیم و اگر قرار بر تغییر ترکیب و بازشماری باشد باید کل صندوقها بازشماری شود . 

 رضا بنیاد داشت منتخب دیگر مردم شهر لیکک در این دیدار گفت : دوستان گفتنی ها را گفتند . انتخابات انجام شد و بی نظمی هایی بود و همه قبول دارند و من نگران امنیت بودم اما بنده هم معتقدم انتخابات نسبت به گذشته بهتر بود و این را می شود از رضایت مردم از افراد منتخب متوجه شد . انتظار می رود که فشار از روی شورا برداشته شود و اجازه بدهند ما خودمان تصمیم بگیریم و کارها را پیش ببریم و مستقل و با تعامل کار کنیم . انتظار داریم همه کمک کنند و قطعا شهرداری انتخاب می شود که همه مردم راضی باشند .

 محسن کوکب نژاد هم گفت : اولین تبریک را به مردم می گویم که توانستند به افرادی نه بگویند که در دوره های قبل در روند کار شهر و شهرداری اختلال ایجاد کردند . ما با زور و پول وارد انتخابات شورا نشدیم و همه با رای مردم بود و مردم هم این ترکیب را قبول دارند . 
 کوکب نژاد ادامه داد : اتفاقاتی افتاد که من در متن آن بودم و به من گفتند شمارش انجام شده اما اعلام کردم تا تایید و اعلام نهایی کسی شادی نکند تا اینکه روز بعد به من گفتند اتفاقاتی افتاده و سریع به محل فرمانداری بیا و دیدم یک کاندید آرایش خیلی به من نزدیک شد و گفتند در فلان صندوق اشتباهی صورت گرفت و مواردی بود که باعث تردید شد ما گفتیم نتیجه را اعلام کنید و اجازه بدهید اگر اعتراضی هست قانونی انجام شود اما عجیب بود که به من گفتند ما صندوق را باز کردیم و مجدد شمارش شد . نهایتا من و آن کاندید را دعوت کردند و من هم گفتم به یک صندوق اعتراص دارم پس آن را هم باز کنید که گفتند غیرقانونی است ، من هم اعلام کردم اگر غیرقانونی است آن یکی چرا باز شد ؟ نهایتا انتظار می رود مسئولین مربوطه ، امام جمعه محترم ورود کنند و اجازه ندهند حقی ضایع شود . خرید و فروش رای جرم است و کسی که چنین کاری می کند باید یک بار با او برخورد قانونی شود تا برای همیشه عبرت باشد. 

 در پایان این جلسه حجت الاسلام افروغی امام جمعه بهمئی در عرایضی گفت : ابتدا میلاد آقا امام رضا را تبریک می گویم و تبریک به ملت ایران بابت پیروزی در انتخابات ، پیش بینی چیز دیگری بود اما مردم نشان دادند که با اینکه در فرایند اخذ رای تاخیر بوجود آمد اما ماندند و رای دادند و می شود گفت کل افرادی که برای رای آمدند مشارکت بالای 70 درصد بود . 

 افروغی افزود : در انتخابات شهر لیکک ابتدا جا دارد از آقای جهانی تشکر کنم که این مدت از خانه و خانواده خود زدند . در انتخابات اخیر اتفاقاتی افتاد که به طور مفصل در خطبه ها اعلام می کنم و نکاتی داشت که آنجا مفصل اعلام خواهم کرد. 

 افروغی در پایان گفت : به اعضای جدید شورا ، منتخبین مردم تبریک می گویم ، جایگاه شورا جایگاه بزرگ و بالایی است چرا که نماینده مردم هستید . ارزش این جایگاه را حفظ کنید و در عمل نشان دهید که مردم در انتخاب شما اشتباه نکردند‌.
انتهای پیام / 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: